Plovoucí podlahy

Laminátové plovoucí podlahy

V posledních několika letech můžeme zaznamenat masivní nástup moderních podlahových krytin - laminátových a dřevěných plovoucích podlah. Tyto podlahy si získaly značnou oblibu díky snadné údržbě, vysoké estetické hodnotě, dlouhodobé životnosti a dalším nesporným výhodám.

Jednou z mála nevýhod laminátových podlah je jejich poměrně studený povrch při dotyku nohou. Tento problém lze elegantně vyřešit intalací topného prvku pod povrch laminátové podlahy. Protože v České republice došlo a dojde k velkému nárůstu cen plynu, jsou nyní ceny elektřiny naprosto konkureschopné a v případě velkoplošného elektrického vytápění jsou náklady na vytápění mnohem nižší než u plynového. Z tohotu důvodu lze oprávněně očekávat zvýšený zájem o tyto systémy i u nás.

TOPENÍ POD PLOVOUCÍ PODLAHY

Vytápěné laminátové a dřevěné plovoucí podlahy

Topná folie ECOFILM F je ideální přímotopný podlahový systém s rovnoměrnou distribucí tepla po celé ploše (tzv. velkoplošné vytápění). Oproti například teplovodní soustavě radiátorů, ECOFILM F umožňuje vytvoření celkové tepelné pohody a komfortu při nižší provozní teplotě topidla, navíc šetří místo a tím zlepšuje celkový vzhled místnosti. Provozní teplota topné folie ECOFILM F je ve srovnání s jinými topnými médii (např. voda, olej) velmi dobře regulovatelná, čímž lze velmi flexibilně a hlavně přesně nastavovat požadovanou komfortní či útlumovou teplotu v čase. Přesnost regulace je jedním z hlavních faktorů pro úspory nákladů na vytápění (snížení teploty o 1 °C sníží až o 6 % celkové náklady na vytápění) a vytvoření stabilního komfortního prostředí.

Nejdůležitějším parametrem, který je sledován i přímo samotnými výrobci laminátových a dřevěných podlah je instalovaný výkon vytápění na 1m2. Výrobci doporučují instalovat 60W/m2 až maximálně 80W/m2.

Nabízíme Vám systém vytápění, jak laminátových, tak i dřevěných plovoucích podlah, který vyhovuje výše uvedeným doporučením.

Jde o použití velmi tenké topné folie ECOFILM F606 (60W/m2) nebo F608 (80W/m2). Folie je silná jen 0,4 mm a její tloušťka je tedy vzhledem k celé konstrukční výšce podlahy prakticky zanedbatelná. Tato velmi malá tloušťka se přímo nabízí pro využití i při rekonstrukcích. Konečná celková vrstva podlahy se pohybuje od 12 do 20mm, přičemž výsledná tloušťka podlahy závisí na tom, jak silná plovoucí podlaha je použita.

Laminátové podlahy jsou obvykle vyráběny v tloušťce 7 - 8 mm , dřevěné třívrstvé lamely jsou obvykle tlusté 16 mm. Silnější lamely než 16 mm nedoporučujeme, protože by mohli příliš tepelně izolovat topné zařízení.

Elektrický topný systém musí mít automatické omezení výkonu. Povrchová teplota na instalované podlaze nesmí překročit 27 °C.

Výhodou topné folie ECOFILM F606 a F608 je suchá montáž a rychlá a snadná instalace, tím i nižší cena za vlastní práci při instalaci podlahy.

Další výhodou je, že folie ECOFILM je položena až nad vyrovnávací a tlumicí hmotou (MIRELON, CLIMAPOR) síly 3 mm. Tento způsob uložení urychluje ohřev podlahy.

  

Přehled zátěžových tříd laminátových plovoucích podlah

Zátežová třída 21 (W2) - mírně zátěžový bytový prostor - ložnice, hotelové ložnice

Zátežová třída 31 (W3) - mírně zátěžový komerční prostor - kanceláře, chodby, vyšší zatížení pokojů

Zátežová třída 22 (W2) - středně zátěžový bytový prostor - obývací pokoj, jídelna

Zátežová třída 32 (W4) - středně zátěžový komerční prostor - kuchyně, čekací prostory, butiky

Zátežová třída 23 (W3) - vysoko zátěžový bytový prostor - vnitřní chodby, dětský a obývací pokoj

Zátežová třída 33 (W5) - vysoko zátěžový komerční prostor - nákupní centra, velké kancelářské prostory

designed by 4D Panavis & Panadela | contents ©2024 | powered by Online Shop P&Pv2.7 & Quick.Cart

TOPlist